STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 2. ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

DATA ROZPOCZĘCIA: 14-11-2018 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 14-11-2018 GODZINA: 21:30
MIEJSCE: Mały Rynek, Kraków
PARAFIA: Kraków, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Kościół Mariacki)

ORGANIZATOR: Archidiecezja Krakowska
WWW: http://sdu.malopolska.pl
OPIS WYDARZENIA:

Obchody Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej mają na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim.

Namiot Spotkań: 14-18 listopada

Centralnym punktem spotkań w czasie Światowego Dnia Ubogich będzie otwarty od 14 listopada Namiot Spotkań na Małym Rynkuw Krakowie. W namiocie odbędzie się szereg inicjatyw organizowanych przez różne instytucje na co dzień pomagające osobom ubogim i bezdomnym: warsztaty, świetlica, porady, pokazy filmowe, występy na scenie, metamorfozy (ul. Smoleńsk 4), pomoc medyczna (ul. Sienna 5).

Rekolekcje: 15-18 listopada

Dla wszystkich Archidiecezjan w Bazylice Mariackiej od 15 listopada będą odbywać się rekolekcje prowadzone przez ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty Chleb Życia.

Modlitewne Jerycho: 11-17 listopada

Jako duchowe zaplecze akcji od 11 listopada w kościele św. Barbary w Krakowie będzie odbywać się Modlitewne Jerycho, czyli całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych ubogich Braci i Sióstr.

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA