STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ANKIETA NT. PORADNICTWA RODZINNEGO W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Ankieta nt. poradnictwa rodzinnego w Archidiecezji Krakowskiej

W bieżącym roku Rodziny Amoris Leatitia Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna badanie opinii na temat doświadczeń, potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie poradnictwa rodzinnego na terenie Archidiecezji.

Poradnictwo rodzinne jest obecne w naszej Archidiecezji od 50 lat, jego pracami realizowanymi przez parafialne poradnie życia rodzinnego oraz specjalistyczne poradnie rodzinne kieruje Wydział Duszpasterstwa Rodzin. Znaczenie poradnictwa rodzinnego jako towarzyszenia rodzinie podkreśla w swej adhortacji Amoris Leatitia Papież Franciszek. Obok cennego bogactwa duchowego jakie duszpasterstwo  może dawać rodzinie na różnych etapach jej rozwoju – od narzeczeństwa po dojrzałość życia małżeńskiego, konieczne jest wskazywanie drogi praktycznej. Papież zwraca uwagę  na „poradnictwo  dobrze zakorzenione w realiach, strategie zaczerpnięte z doświadczenia, poradnictwo psychologiczne”.  W innym miejscu adhortacji wskazuje na ośrodki poradnictwa małżeńskiego czy też na poradnictwo dotyczące różnych sytuacji rodzinnych (uzależnienia, zdrada, przemoc w rodzinie), które będą mogły wspierać małżonków doświadczających kryzysów. W Roku Rodziny Amoris Leatitia pragniemy podjąć działania, które zwrócą szczególną uwagę na znaczenie katolickiego poradnictwa rodzinnego w życiu rodziny katolickiej.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w projekt poprzez wypełnienie anonimowej ankiety : PORADNICTWO RODZINNE