STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP JĘDRASZEWSKI: MIŁOŚĆ PROWADZI DO ZWYCIĘSTWA

Abp Jędraszewski: Miłość prowadzi do zwycięstwa

Abp Marek Jędraszewski w parafii Świętej Trójcy w Czarnym Dunajcu udzielił sakramentu bierzmowania. Przyjęło go 90 osób. - Wchodzicie w wielką historię Kościoła, by mężnie wyznawać swoją wiarę, by wiedzieć, że można budować ją tylko na skale - zaznaczył metropolita krakowski.

Abp Jędraszewski: Miłość prowadzi do zwycięstwa

– Sakrament bierzmowania to także wasze zobowiązanie, by nie bać się mówić innym o Chrystusie – dodał abp Jędraszewski. – W tym wszystkim chodzi także o budowanie cywilizacji miłości, o czym tak często wspominał św. Jan Paweł II. Często ta miłość jest na przekór tego świata. A jeśli właśnie na miłości i na Chrystusowej skale oprzecie swoje życie to zwyciężycie – apelował do młodych biskup Krakowa.

Słów metropolity krakowskiego słuchało 90-ciu młodych parafian, którzy po homilii przyjęli sakrament bierzmowania. Większość z nich była ubrana w stroje regionalne, podobnie jak świadkowie.

Miłą niespodziankę sprawili abpowi Markowi parafianie z Czarnego Dunajca, którzy złożyli biskupowi Krakowa życzenia imieninowe. Metropolita otrzymał bardzo ładny wizerunek Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Dziekan i zarazem proboszcz ks. Krzysztof Kocot podziękował za obecność Arcybiskupowi. Zapewnił też w imieniu parafian o stałej i nieustającej modlitwie za niego.

Jan Głąbiński 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE