STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI DO KAPŁANÓW: SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM, ABYŚMY STAWALI SIĘ SYNAMI BOŻYMI

Abp Marek Jędraszewski do kapłanów: Słowo stało się ciałem, abyśmy stawali się synami Bożymi

- Słowo stało się ciałem, odwieczne Słowo Boga, Boski Logos wszedł w rzeczywistość człowieczą po to, żeby z nas na nowo uczynić Bożych synów. Stać się synami Bożymi - to jest los tych, którzy to Słowo przyjęli; to także los tych, do których my ciągle mamy się zwracać z Ewangelią miłości i miłosierdzia - to nasza kapłańska posługa – mówił abp Marek Jędraszewski składając bożonarodzeniowe życzenia kapłanom Archidiecezji Krakowskiej.

Abp Marek Jędraszewski w czasie opłatkowego spotkania z duchowieństwem Archidiecezji Krakowskiej podsumował najważniejsze wydarzenia z ostatniego roku i zachęcał kapłanów do kontynuowania w parafiach „Modlitewnego Maratonu” za Kościół i ojczyznę, a także do włączenia się w obchody 100-lecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II przypadające w przyszłym roku.

W czasie spotkania abp Marek Jędraszewski wręczył księżom Archidiecezji Krakowskiej nominacje do godności kanoników.

Kanonikiem Kapituły Metropolitalnej na Wawelu został mianowany ks. dr Zbigniew Bielas – kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Kanonikami gremialnymi Kapituły Kolegiackiej św. Anny zostali ks. prof. Krzysztof Gryz ks. dr Wojciech Węgrzyniak, natomiast kustoszem tej Kapituły został mianowany ks. prof. Łukasz Kamykowski.

Kanonikami z prawem używania rokiety i mantoletu w Archidiecezji Krakowskiej mianowani zostali:

• ks. Jerzy Filek EC – proboszcz Ludźmierz
  • ks. Ryszard Honkisz EC – proboszcz Więcławice
  • ks. Michał Kowalski EC – proboszcz Wola Zachariaszowska
  • ks. Stefan Midor EC – proboszcz Rybna
  • ks. dr Mirosław Smyrak sn. EC – Referent ds. zakonnych Kurii Metropolitalnej
  • ks. dr Andrzej Tarasiuk – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Kanonikami w Archidiecezji Krakowskiej mianowani zostali:

• ks. Jacek Hałat – proboszcz Rzozów
  • ks. dr Szymon Janiczek – Sąd Metropolitalny Archidiecezji Krakowskiej
  • ks. Robert Jończyk – proboszcz Biskupice
  • ks. Wiesław Kiebuła – proboszcz Michałowice
  • ks. Grzegorz Kotala – notariusz Kurii Metropolitalnej
  • ks. Łukasz Kotarba – Dom Polski, Rzym
  • ks. Marcin Rozmus – Moderator Grup Apostolskich w Archidiecezji Krakowskiej
  • ks. Marcin Szydłowski – Sąd Metropolitalny Archidiecezji Krakowskiej
  • ks. Andrzej Wciślak – wizytator katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej
  • ks. Rafał Wilkołek – kapelan Metropolity Krakowskiego.

Ponadto ks. Wojciechowi Węgrzyniakowi powierzono funkcję koordynatora Formacji Stałej Archidiecezji Krakowskiej.