STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI DO STRAŻAKÓW: BIERZCIE PRZYKŁAD ZE ŚWIĘTEJ RODZINY I BETLEJEMSKICH PASTERZY

Abp Marek Jędraszewski do strażaków: bierzcie przykład ze Świętej Rodziny i betlejemskich pasterzy

– Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jesteście bardzo znaczącą siłą w naszej Ojczyźnie, nie tylko przez swoje liczne zastępy, ale przez swojego ducha, który wyrasta z najbardziej wspaniałego ducha Świętej Rodziny i pasterzy – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego Strażaków Województwa Małopolskiego.

Abp Marek Jędraszewski do strażaków: bierzcie przykład ze Świętej Rodziny i betlejemskich pasterzy

Podczas składania życzeń arcybiskup wskazał na Świętą Rodzinę, podkreślając, że jej miłość jest wzorem do naśladowania, a także porównał strażaków do betlejemskich pasterzy. – Na peryferiach ówczesnego imperium rzymskiego wydarza się coś niezwykłego: narodziny Dzieciątka Jezus w ubogiej grocie. (…) Pasterze biegną tam i dają Dziecięciu swoje serce, które wyraża się w tym, co ofiarują: kawałku sera i pasterskiej kurtce po to, aby nie było Mu zimno. Wracajcie do tego obrazka, szukając dla siebie tożsamości strażackiej w czasie, kiedy wszystko staje się tak przerażająco płynne, niepewne, pozbawione stabilności – powiedział.

Metropolita nawiązał do kolędy „Bóg się rodzi”, która zawiera prośbę o błogosławieństwo dla Ojczyzny: „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą”. – Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jesteście bardzo znaczącą siłą w naszej Ojczyźnie, nie tylko przez swoje liczne zastępy, ale przez swojego ducha, który wyrasta z najbardziej wspaniałego ducha Świętej Rodziny i pasterzy. Im więcej będzie w was siły, tym więcej będzie ona pomnażana przez Boże błogosławieństwo, a w konsekwencji tym bardziej silna będzie nasza Ojczyzna. Za to wam dziękuję! – mówił na zakończenie abp Jędraszewski.

IMG_9269

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE