STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM W SZPITALU IM. G. NARUTOWICZA

Abp Marek Jędraszewski na spotkaniu opłatkowym w Szpitalu im. G. Narutowicza

- Życzę Państwu z całego serca, aby w tym szpitalu zawsze panował nastrój Bożego Narodzenia - mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego dla pracowników i pacjentów Szpitala im. G. Narutowicza w Krakowie. Metropolita krakowski poświęcił również nowy sprzęt medyczny.

Abp Marek Jędraszewski na spotkaniu opłatkowym w Szpitalu im. G. Narutowicza

Arcybiskup podzielił się wspomnieniami z odbytej niedawno podróży do Syrii. Zwrócił uwagę na ciągle widoczne skutki wojny i opowiedział o istniejącym w Damaszku sierocińcu, o którym prowadzące go siostry zakonne mówią, że jest to miejsce, gdzie codziennie trwa Boże Narodzenie. – Każdego dnia przyjmują i otaczają miłością sieroty, nie patrząc na ich pochodzenie i religie. Życzę Państwu z całego serca, aby w tym szpitalu zawsze panował nastrój Bożego Narodzenia – przyjmowania każdego, jako tego, który potrzebuje pomocy – zaznaczył.

Na zakończenie, nawiązując do poświęcenia sprzętu medycznego, metropolita podkreślił, że rozwój techniki i nowe możliwości niesienia pomocy nie powinny przysłonić tego, co najważniejsze – dobroci. – Życzę, żeby atmosfera betlejemskiego żłóbka przenosiła się do Państwa domów. Szczęść Boże na Państwa pracę w szpitalu i szczęść Boże na Państwa życie osobiste, rodzinne, przyjacielskie – powiedział.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE