STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #ADWENTOWAPIERWSZAPOMOC – INTERNETOWE REKOLEKCJE ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

#AdwentowaPierwszaPomoc – internetowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej

– Pan Bóg chciał być tak blisko każdego z nas, że stał się dla nas pokarmem – mówi abp Jędraszewski wprowadzając w tematykę rekolekcyjnych rozważań, które skupione będą wokół Eucharystii. Krakowscy biskupi będą mówić o przygotowaniu, przeżywaniu celebracji Mszy świętej, a także o życiu tajemnicą Eucharystii na co dzień, po wyjściu z kościoła.

#AdwentowaPierwszaPomoc – internetowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski przypomina, że Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa – początek nowego roku liturgicznego jest okazją do dziękczynienia. – Mamy być ludźmi dobrej woli, ludźmi obdarzonymi łaską pokoju. Do tego trzeba się przygotować, stąd te rekolekcje na które chciałbym Was zaprosić. Będą one głoszone przez księży biskupów właśnie po to, aby ten czas oczekiwania wprowadził nas w Tajemnicę Wcielenia, w cud obecności Boga pośród nas – zaznaczył arcybiskup i dodał, że nie ma lepszego sposobu przygotowania się na przyjście Pana, jak uczestnictwo w Eucharystii i adoracja Najświętszego Sakramentu.

„Eucharystia daje życie” – to temat trzyletniego programu duszpasterskiego, który skupia się na Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej, celebrowanej oraz tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa. Internetowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej zatytułowano #AdwentowaPierwszaPomoc, bo w rekolekcyjną tematykę internautów wprowadzi ks. Piotr Szweda, misjonarz saletyn, który jest także ratownikiem związanym ze Stowarzyszeniem Maltańczycy Służba Medyczna.

Zapraszamy na profile Archidiecezji Krakowskiej w mediach społecznościowych w każdą niedzielę Adwentu o godz. 12.00.

YouTube  |  FacebookInstagram  |  SoundCloud

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE