STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „AFRICAN MUSIC SCHOOL” W KOŚCIELISKU

„African Music School” w Kościelisku

W niedzielę w kościele w Kościelisku gościł misjonarz brat Benedykt Pączek, kapucyn. Parafianie i goście wsparli jego dzieło „African Music School" w RPA.

Misjonarz buduje w RPA szkołę muzyczną. – Dzisiaj uczy się w niej wiele dzieci i młodzieży. To jedyna szansa na ich rozwój – mówił brat Benedykt. – Jeszcze nie tak dawno, podczas rebelii, dzieci były wykorzystywane jako żywe tarcze albo dostawały do ręki broń, żeby zabijać. My dajemy im do rąk instrumenty – dodaje krakowski kapucyn.

Razem z bratem Benedyktem do Polski przyjechało trzech chłopców – uczniów szkoły muzycznej. Perkusja i gitary basowe zabrzmiały w parafialnym kościele. Po Mszach św. można było wesprzeć to dzieło, kupując płytę cegiełkę nagraną przez uczniów „African Music School” i wypić pyszne cappuccino.

ks. Arkadiusz Zych