STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JAN ZAJĄC: WIERNOŚĆ JEST ISTOTĄ MIŁOŚCI BOGA

Bp Jan Zając: Wierność jest istotą miłości Boga

 – Bóg jest wierny we wszystkich sprawach i jest wierny na zawsze – mówił bp Jan Zając podczas Mszy św. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na wzgórzu wawelskim. Po Eucharystii sprzed katedry wyruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy – ich tegoroczna tematyka to „wierność”.W czasie homilii bp Jan Zając podkreślił, że wolą Boga było zostawienie Siebie ludziom w najbardziej powszednich znakach – chleba i wina, aby „przez eucharystyczne zjednoczenie z człowiekiem trwać w nim, aby dawać mu siły do walki ze złem i motywację do służenia bliźnim, aby człowiek czerpał życiodajny pokarm na drodze do domu Ojca w niebie”. Krakowski biskup pomocniczy senior zwrócił uwagę, że wierność jest istotą miłości Boga. – Bóg jest wierny we wszystkich sprawach i jest wierny na zawsze – mówił.

Nawiązując do karmienia Izraelitów manną na pustyni, biskup zaznaczył, że Eucharystia jest misterium ukazującym wierność Boga, który nie zawodzi i zawsze pamięta o swoim ludzie. Wskazał, że w nauczaniu św. Pawła Eucharystia jawi się jako prosta i oczywista konsekwencja krzyża – śmierci i zmartwychwstania Jezusa. – Miłość objawia się nam do końca – mówił bp Jan Zając. 

– Przeżywając Eucharystię mam zadanie uwierzyć, że Bóg zstępuje do mnie, aby mnie umocnić w dojściu do domu Ojca. Mam zaufać prawdzie o wierności Jezusa na wzór wierności Boga Ojca. Jezus bowiem zawsze pozostaje wierny, nawet wobec tych, którzy odstępują od przymierza z Nim – podkreślał zachęcając do wierności Chrystusowi w życiu codziennym, wierności prawu Ewangelii, wierności życiowemu powołaniu i wierności Kościołowi. W ten sposób streścił tematykę kolejnych ołtarzy tradycyjnej procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny. 

Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie 08.06.2023 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE