STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP PINDEL DO OAZOWICZÓW: JESTEŚCIE ZAPROSZENI DO CHODZENIA ZA JEZUSEM – NA DOBRE I NA ZŁE

Bp Pindel do oazowiczów: jesteście zaproszeni do chodzenia za Jezusem – na dobre i na złe

„Co to znaczy uwierzyć w Jezusa? Co to znaczy chodzić za Nim, chodzić na dobre i na złe? – pytał bp Roman Pindel podczas Mszy św. z udziałem młodzieży i rodzin z Domowego Kościoła uczestniczących w I turnusie wakacyjnych rekolekcji oazowych różnych stopni. Wszyscy spotkali się 11 lipca w kościele NSPJ w Bielsku-Białej na Dniu Wspólnoty.
 

Podczas modlitwy z uczestnikami wakacyjnych rekolekcji w ośrodkach beskidzkich biskup zachęcił, by skorzystać z zaproszenia Jezusa do nieustannego naśladowania Go.

W homilii biskup diecezji bielsko-żywieckiej nawiązał do ewangelicznej rozmowy Jezusa z Piotrem nad Jeziorem Tyberiadzkim, gdy uczeń Chrystusa słyszy od swego Mistrza pytanie „Czy Mnie miłujesz?”, a jednocześnie dowiaduje się też, ile będzie go kosztowała wiara w zmartwychwstałego Pana.

„To pokazuje nam także, co to znaczy uwierzyć w Jezusa, chodzić za Nim: na dobre i na złe – kiedy jest radośnie, gdy człowiek jest dumny i cieszy się z tego, że czyta Pismo Święte, poznaje rzeczy, które trafnie odnoszą się do jego życia, ale i wtedy, gdy przyznanie się do Jezusa kosztuje, kiedy jest ciemno i trudno” – wyjaśnił hierarcha. Zauważył, że nie można wykluczyć, że „Pan zaprosi nas do dania takiego świadectwa, które skończy się śmiercią”.

„Wiemy, że na całe szczęście Bóg daje człowiekowi tyle łaski, ile potrzebuje do danego świadectwa. Męczennicy, którzy oddali życie za wiarę, mieli tyle łaski. Mieli tyle mocy od Boga i Ducha Świętego, że dali świadectwo wierności do końca” – dodał ordynariusz.

„Jesteśmy zaproszeni do chodzenia za Jezusem. Do wchodzenia w Jego ślady: przez słowo Boże, przez modlitwę, spotkanie – w namiocie czy bez namiotu. Jesteśmy zaproszeni, by być blisko Niego, by powtarzać to wyznanie: miłuję Cię, jesteś mi bliski, jesteś moim przyjacielem. Chcę być z Tobą blisko i chcę chodzić za Tobą. Daj tę łaskę nieustannego naśladowania Ciebie do takiego stopnia, do jakiego mnie powołujesz” – zakończył kaznodzieja.

Wspólna modlitwa zgromadziła kilkaset uczestników rekolekcji oazowych. Byli wśród nich członkowie grup Oazy Rodzin z dziećmi oraz kilku grup oazowych, stacjonujących w ośrodkach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Podczas prezentacji poszczególnych wspólnot nie zabrakło świadectw uczestników rekolekcji.

Hasłem spotkania był temat roku formacyjnego (2019/20): „Wolni i wyzwalający”. Jest on związany m.in. z 40. rocznicą powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – dzieła, które zapoczątkował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w 1979 roku, jako odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II.

 

Robert Karp | diecezja.bielsko.pl

ZOBACZ TAKŻE