STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BUDUJMY MOSTY, NIE MURY – POWITANIE OJCA ŚWIĘTEGO

Budujmy mosty, nie mury – powitanie Ojca Świętego

Czwartek był czasem spotkania z papieżem Franciszkiem. Młodzi wzięli udział w oficjalnej ceremonii powitania. Wcześniej uczestniczyli w katechezie, którą wygłosił abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył również Eucharystii dla grup polskich zgromadzonych w Gimnasio.

Dzień rozpoczęła nauka rekolekcyjna. Abp Jędraszewski mówił o istocie służby. Po zakończeniu katechezy rozpoczęła się Eucharystia. Podczas homilii metropolita krakowski nawiązywał do przykładu Helenki Kmieć, misjonarki z Boliwii, która zginęła dwa lata temu podczas misji.
– Dała przykład jak oddawać się w pełni Bogu i odpowiadać na jego wezwanie z miłością – mówił abp Marek Jędraszewski.

Szczególnym świadectwem była obecność siostry Helenki, której podziękowano oklaskami.

Dalszą część dnia młodzież archidiecezji krakowskiej spędziła poznając miasto. Po południu udali się w kierunku Cinta Costera, gdzie odbyło się oficjalne powitanie Ojca Świętego Franciszka. Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Dla wielu był to pierwszy raz, kiedy zobaczyli papieża na żywo.

Ojciec Święty mówił do młodych o potrzebie służby, która nie będzie tylko pustym mówieniem, ale realnym działaniem.
– W dzisiejszym świecie dużo mówimy, a najważniejsze są czyny. Najważniejsze jest wyrażenie gotowości do działania – mówił papież Franciszek.

W piątek młodzież weźmie udział w drodze krzyżowej, która zostanie odprawiona na Cinta Costera. W sobotę natomiast będą modlić się wspólnie z młodym Kościołem podczas nocnego czuwania.

Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska
Fot. Ks. Marcin Filar, Jan Baran, Łukasz Muzyka, Ks. Łukasz Michalczewski | Archidiecezja Krakowska