STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “CHLEB PIELGRZYMA” – ZAPOWIEDŹ KOMENTARZY DO EWANGELII W TRAKCIE 42. PPK

“Chleb Pielgrzyma” – zapowiedź komentarzy do Ewangelii w trakcie 42. PPK

W tym roku uczestnikom 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę towarzyszyć będzie hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”, natomiast w codziennych rozważaniach pątników prowadził będzie ks. Mateusz Wójcik. „Chleb Pielgrzyma” to seria dla wędrowców szukających na trasie Bożego Słowa, ale i dla wszystkich, którzy z różnych powodów musieli pozostać w domach, jednak duchowo włączają się w drogę na Jasną Górę. Kolejne odcinki będą ukazywać się każdego dnia pielgrzymki o 7:58 na naszych kanałach Spotify oraz You Tube.Za kilka dni po raz 42. wyruszymy wraz z Pieszą Pielgrzymką Krakowską ze Wzgórza Wawelskiego na Jasną Górę, do naszej Matki i Królowej. Pokonamy 156 km, czyli ok. 202 060 kroków, przemierzając poszczególne miasteczka i wsie, modląc się, słuchając Słowa, karmiąc się Ciałem i Krwią Chrystusa w czasie Eucharystii, a w swoich sercach niosąc drogich nam ludzi, którzy prosili nas o modlitwę i tych, którym naszą modlitwę obiecaliśmy, modląc się w intencjach Ojca Świętego, naszej Ojczyzny, całej naszej Archidiecezji i jej Pasterzy, a w tym roku szczególnie wraz z naszymi Siostrami i Braćmi z Ukrainy prosząc o dar pokoju na świecie i rychłe zakończenie wojny w ich kraju.

Doskonale wiemy, jak pokarm jest ważny w czasie pielgrzymowania, nie tylko ten doczesny, który spożywamy, aby mieć siłę stawiać kolejne kroki na pielgrzymim szlaku. W Ewangelii św. Mateusza, w 4 rozdziale, kiedy Jezus jest kuszony na pustyni, opierając się pokusie przypomina, że „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4b).  Aby nie ustać w drodze i oprzeć się czyhającym na nas pokusom, zapraszam w czasie 42. PPK na codzienny “Chleb Pielgrzyma”, czyli krótki komentarz do Ewangelii każdego kolejnego dnia pielgrzymki. Do rozważania Słowa Bożego zaproszeni są także ci, którzy duchowo włączą się w drogę na Jasną Górę.

Kolejne odcinki “Chleba Pielgrzyma” będą ukazywać się każdego dnia pielgrzymki o 7:58 na naszych kanałach Spotify oraz You Tube. Do usłyszenia 4 sierpnia!

Playlista 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę dostępna tutaj.

ks. Mateusz Wójcik Przewodnik Wspólnoty Śródmiejskiej | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE