STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CIEPŁY POSIŁEK DLA UCHODŹCÓW

Ciepły posiłek dla uchodźców

Przed budynkiem Dworca Głównego, na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie, stoi biały namiot Caritas Archidiecezji Krakowskie przygotowany przez Wojewodę Małopolskiego, w którym uchodźcy mogą zjeść ciepły posiłek.
– Codziennie przygotowujemy ok. 1000 gorących posiłków, które są wydawane przez sześciu wolontariuszy. Chętnych do pomocy nie brakuje – mówi ks. Tomasz Stec, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej. – Mamy ogromne wsparcie kleryków i wspólnot młodzieżowych. Do pomocy zaprosiliśmy Ruch Światło-Życie, Grupy Apostolskie, Duszpasterstwo Młodzieży, stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i duszpasterstwa akademickie – dodaje.

Punkt wydawania posiłków działa od 13 do 21. Docelowo, mają się w nim gromadzić wszyscy, którzy chcą wesprzeć uchodźców ciepłym posiłkiem: instytucje, grupy parafialne i osoby prywatne. Równocześnie, na Dworcu Głównym działa punt informacyjny, w którym wydawany jest suchy prowiant, woda, środki chemiczne i higieniczne, a także jedzenie dla dzieci.

– Uchodźcy mogą korzystać z darmowych posiłków także w innych miejscach: na Bernardyńskiej, na Dietla i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Talony na posiłki codziennie wydaje Arcybractwo Miłosierdzia.  – informuje ks. Stec.

Punkty żywieniowe dla uchodźców:

Ciepłe posiłki:

Spółdzielnia Socjalna Równość, ul. Bernardyńska 3

pon. – p. 12.00-15.00, sob. 12.00-14.00

Kuchnia św. Brata Alberta Caritas Archidiecezji Krakowskiej, ul. Dietla 48

pon. – sob. w godz. 14.00- 15.00

Restauracja AGAPE – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ul. św. Siostry Faustyny 3

codziennie w godz. 10.00 – 18.00

Suchy prowiant – Arcybractwo Miłosierdzia, ul. Sienna 5

pon. – pt. 8.00-16.00, sob. – niedz. 9.00 – 15.00

Posiłki są wydawane na talony, które można otrzymać w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia, ul. Sienna 5: pon. – pt. 8.00-16.00, sob. – niedz. 9.00 – 15.00.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE