STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CZARNY DUNAJEC: HOKEJOWY MECZ CHARYTATYWNY DLA 7-LETNIEGO MIKE’A

Czarny Dunajec: hokejowy mecz charytatywny dla 7-letniego Mike’a

Amatorskie drużyny hokejowe Winter Classic i Drwale 29 grudnia rozegrały mecz na Lodowisku w Czarnym Dunajcu, którego stawką było zdrowie 7-letniego Mike'a Malinowskiego. Chłopiec choruje na poważną chorobę - cytomengalię wrodzoną.

Czarny Dunajec: hokejowy mecz charytatywny dla 7-letniego Mike’a

Mike Malinowski to siedmioletni chłopiec. Od urodzenia choruje na wirus cytomengalii wrodzonej. Jest dzieckiem niepełnosprawnym, które potrzebuje codziennej opieki. W wieku dwóch lat przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego, dzięki któremu słyszy. Jest również po terapii aminokwasowej, która w jego przypadku nie przyniosła oczekiwanych efektów.

Kolejną szansą na leczenie jest wszczepienie komórek macierzystych. Zabieg ten jest bardzo kosztowny, a Mike potrzebuje kilku takich zabiegów, które pozwolą na poprawienie jego koordynacji ruchowej i umysłowej.

W trakcie meczu można było do puszek wrzucić datek dla Mike’a. Chętnych nie brakowało. Organizatorzy zadbali też o bardzo dobry bufet z ciepłą herbatą, bigosem, ciastem i drożdżówkami.

Super atrakcją był również pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu grupy Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego “Zwyrtany”. Łyżwiarki i jeden męski rodzynek zebrali wiele oklasków. Publiczność bardzo licznie zasiadła na trybunach. Byli rodzice z dziećmi, a nawet przedstawiciele władz samorządowych, m.in. radny Kazimierz Dzielski.

Winter Classic to przede wszystkim grupa sympatyków hokeja, których łączy chęć dawania radości i nadziei oraz uśmiechu. – Naszą ambicję z boiska hokejowego postanowiliśmy wykorzystać w organizacji akcji charytatywnych – mówią o sobie zawodnicy z drużyny Winter Classic. Co roku organizują mecz noworoczny oraz turniej siatkówki plażowej. – Naszym celem, spełnieniem i priorytetem jest pomaganie potrzebującym. Naszą siłą jest piękna idea, która pozwala nam przekroczyć granicę, którą dzieci, dla których gramy pokonują codziennie – zaznaczają zawodnicy.

Winter Classic pomogli już Ani, śp. Maksymowi i Kubie. Kto w jakikolwiek sposób chciałby włączyć się w działanie grupy może napisać e-maila na adres: biuro@nowytarg.winterclassic.pl.

 

KAI
Fot. Jan Głąbiński

ZOBACZ TAKŻE