STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CZAS BYCIA RAZEM – RELACJA Z SIÓDMEGO DNIA POBYTU MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ W PANAMIE

Czas bycia razem – relacja z siódmego dnia pobytu młodzieży archidiecezji krakowskiej w Panamie

Niedziela była dla pielgrzymów w Monagrillo dniem wspólnoty i bycia razem. Rano abp Marek Jędraszewski odprawił Mszę świętą dla mieszkańców i polskiej młodzieży, dziękując za doświadczoną serdeczność i otwartość. Dalszą część dnia młodzi spędzili z goszczącymi ich rodzinami. Wieczorem odbył się natomiast polski wieczór.

Czas bycia razem – relacja z siódmego dnia pobytu młodzieży archidiecezji krakowskiej w Panamie

Ostatni dzień pobytu w diecezji Chitré rozpoczęła wspólna Eucharystia pod przewodnictwem metropolity krakowskiego. Kościół pw św. Michała Archanioła wypełnił się po brzegi. Wiernym towarzyszył wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej a Msza święta odprawiona została po łacinie, aby wszyscy modlący się mogli w pełni w niej uczestniczyć. Abp Jędraszewski skierował do zebranych słowo homilii.

Na zakończenie wspólnej modlitwy przyszedł czas na podziękowania. Arcybiskup w imieniu młodzieży archidiecezji krakowskiej, a także własnym dziękował proboszczowi parafii oraz jej mieszkańcom za wszelkie wyrazy serdeczności i gesty miłości. Jako wyraz wdzięczności młodzi wraz z pasterzem Kościoła krakowskiego podarowali parafii św. Michała Archanioła ornat, kielich, medal archidiecezji krakowskiej oraz album poświęcony życiu św. Jana Pawła II.
– Dziękuję za wszelką życzliwość i dobro, okazane nam tu w Monagrillo – mówił metropolita krakowski. Pielgrzymi nagrodzili mieszkańców długimi oklaskami na stojąco a metropolita dziękując, zaprosił ich do Polski.

Doceniono także ogrom pracy wolontariuszy, którzy każdego dnia z otwartym sercem odpowiadali na wszelkie potrzeby pielgrzymów z Krakowa. Im również dziękowano owacją na stojąco.

Głos zabrał także proboszcz parafii, ks. Eric Miguel Dominguez Vega, który podarował abp. Markowi Jędraszewskiemu pamiątkę spotkania tego niezwykłego młodego Kościoła w Monagrillo, którego doświadczyliśmy podczas ostatniego tygodnia i Dni w Diecezji.

Popołudnie młodzież spędziła w towarzystwie rodzin, które gościły ją w czasie Dni w Diecezji. Wielu z nich udało się nad ocean, inni przymierzali tradycyjne stroje, robiąc pamiątkowe zdjęcia ze swoimi gospodarzami. Był to także niestety czas pożegnań.

Ostatniego dnia pobytu młodych w Monagrillo odbył się wieczór polski, podczas którego grupy prezentowały swoje programy artystyczne. Zakończyła go zabawa taneczna w rytmach polskich przebojów.

Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska
Fot. Łukasz Muzyka, Jan Baran, Ks. Łukasz Michalczewski | Archidiecezja Krakowska

Galeria

ZOBACZ TAKŻE