STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BOŻA NAIWNOŚĆ. ROZWAŻANIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Boża naiwność. Rozważanie na X Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Kościół zaprasza nas dziś do kontemplacji wielkości… Bożej naiwności. Przypatrzmy się jak… Najpierw słuchamy pewnego proroka z VIII wieku przed Chr. Ozeasz, bo tak ma na imię, zachęca do tego, by poznawać Boga. Dlaczego? Bo jest on wybitnie dobry. To od Niego pochodzi wszelkie dobro, które człowiek otrzymuje. Co więcej Bóg pyta: co jeszcze mogę dla ciebie zrobić więcej człowieku?

Tymczasem człowiek nie potrafi się odwzajemnić tym samym Bogu. Ozeasz pisze, że miłość człowieka do Boga jest tak ulotna jak chmury lub rosa. Człowiek ciągle zdradza i odchodzi, a Bóg ciągle przebacza i przygarnia.

Prorok wie, co pisze, bo sam przeszedł to samo, co czuje Bóg. On wie jak wielka i bolesna może być miłość. Zakochał się bowiem swego czasu w kobiecie lekkich obyczajów i ją poślubił. Urodziła mu ona kilkoro dzieci i porzuciła go, zdradzając z wieloma mężczyznami. On nadal ją kochał i po okresie próby przyjął ją z powrotem do siebie. Nic to jednak nie zmieniło w jej postępowaniu. Ona znów go zdradzała.

 

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE