STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZARNY EKRAN. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK C

Dobra Nowina: Czarny ekran. Rozważanie na II Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Jakże musieli być zaskoczeni uczniowie, którzy zaraz po przebudzeniu dostrzegają tak nieziemski widok. Piotr chce każdemu postawić namiot, aby móc zatrzymać tę chwilę. Ale znowu wychodzi takie ludzkie pojmowanie boskiej rzeczywistości.

Reakcja Boga jest natychmiastowa: pojawił się obłok i osłonił ich. Pojawiła się ciemność, która wprowadza uczucie niepewności a wręcz strachu. Jak ktoś przeżył burzę w górach to wie, o czym mowa. Różne wydarzenia w naszym życiu, ale i te globalne pomagają nam co jakiś czas dokonać takiego resetu, przywrócenia ustawień fabrycznych, ale nie tych ludzkich, tylko tych boskich z sakramentu chrztu św. Tak jak przy instalowaniu pewnych programów trzeba uruchomić ponownie komputer czy telefon, na chwilę zobaczyć czarny ekran, aby później wszystko mogło działać poprawnie, podobnie i w życiu duchowym.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska