STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZYM WYPEŁNIĆ SERCE? ROZWAŻANIE NA ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, ROK A

Dobra Nowina: Czym wypełnić serce? Rozważanie na święto św. Szczepana, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Wczoraj złożyliśmy pokłon Bożej dziecinie – Jezusowi, który swoim narodzeniem przyniósł pokój na świat, a dziś nasz wzrok kierujemy na św. Szczepana, tego, który doświadczył zgubnego działania ludzi, którzy nie przyjęli Bożego pokoju.

Św. Szczepan uczy nas, aby w świecie, który zapomina o Bogu, o Jego słowie, prawie, przykazaniach, pozostać świadkiem Jego obecności. „Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Boga”.

Prawdę będą próbowali zakrzyczeć ci, którzy wstąpili do armii księcia ciemności. I jak przy kamienowaniu Szczepana oprawcy podnieśli wielki krzyk i zatkali sobie uszy, aby słowo prawdy i miłości nie dotknęło ich serca, tak dziś w wyrafinowany sposób udaje się odrzucić przesłanie świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska