STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – DOM BOGA. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK B

Dobra Nowina – Dom Boga. Rozważanie na III Niedzielę Wielkiego Postu, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Gdy podróżujemy po naszym kraju, w prawie każdej miejscowości mijamy świątynię. Ich architektura różni się od pozostałych budynków, dlatego łatwo ją zobaczyć. Często wieża kościelna góruje nad pozostałymi budynkami. Gdy wejdziemy do środka, czujemy, że jest to miejsce szczególne. Łatwiej się nam wyciszyć, zastanowić nad sprawami, które nas nurtują, spotkać się z gospodarzem tego miejsca – Bogiem.

Dziś przenosimy się do Jerozolimy, w której też znajdowała się świątynia. Zachowanie Jezusa odbiega od dotychczasowego, spokojnego i opanowanego. Wypędza wszystkich ze świątyni, rozrzuca pieniądze bankierów, wywraca stoły. Nie dziwi zatem, że obserwatorzy całego tego zajścia domagają się znaku, który potwierdzi taką reakcję. Jezus mówi o świątyni swego ciała, a Żydzi interpretują jego słowa dosłownie, myśląc o budynku.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska