STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DOPROWADZI WAS DO CAŁEJ PRAWDY. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK B

Dobra Nowina: Doprowadzi Was do całej prawdy. Rozważanie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Inaczej na pewne tematy rozmawia się z dziećmi, a inaczej z młodzieżą. Inne treści są przekazywane uczniom podstawówki, a inne tym w szkole średniej. Rozmowa z osobą obcą różni się od z przyjacielem. Ważne jest, aby poznać możliwości słuchacza, to jak rozumie daną sytuację czy jest gotowy na przyjęcie wszystkich informacji, czy może umiejętne podprowadzenie przyniesie pożądany efekt.

Jezus mówi do swoich uczniów: „Wiele jeszcze mam Wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie”. Wprowadza swoich słuchaczy w trudną rzeczywistość, dlatego przekazuje informacje stopniowo, pozwalając im się z nią oswoić, przyjąć i wcielić w życie, a dopiero później pojawią się następne. To trochę tak, jak kolejne etapy gry, aby wejść na wyższy poziom, trzeba nabyć odpowiednie umiejętności.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE