STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DUCH ŚWIĘTY – NASZ „COACH” OSOBISTY. ROZWAŻANIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK C  

Dobra Nowina: Duch Święty – nasz „coach” osobisty. Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną, Rok C  

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Dzisiaj zacznę trochę „niepoprawnie”, tzn. niezgodnie z główną myślą, główną ideą, jaka obecnie na różne sposoby jest lansowana w świecie. Mam na myśli ideę wszechogarniającej jedności, takiej „pan-światowej” unii wszystkiego ze wszystkim. Na pozór wydaje się ona słuszna, bo widzimy, że podziały generują wojny, a te nie są niczym miłym. Namacalnym skutkiem tej idei jest to, co byśmy nazwali może globalizmem, a nośnikiem czy też narzędziem uskuteczniającym tę ideę są środki łączności między ludźmi, szczególnie Internet, ale nie tylko on.

Otóż ta idea jedności niestety nie jest zgodna z Ewangelią, z nauką Jezusa, choć może to szokować. No bo jak to, Jezus nie chce pokoju między ludźmi? Otóż właśnie chce! Wiele razy to podkreśla, ale nie takiego, jaki chce dać ludzkości świat poprzez właśnie zastosowanie w praktyce tej ogólnoświatowej jedności. Bo Jezus chce pokoju nie tyle między ludźmi, co w ludziach!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE