STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DWIE RADOŚCI. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK C

Dobra Nowina: Dwie radości. Rozważanie na III Niedzielę Adwentu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Czy chcesz doświadczyć autentycznej, głębokiej radości duchowej? Czy wystarczy Ci tylko nakarmienie zmysłów i zwykła przysłowiowa „radość głupiego z bateryjki”? Czy chcesz rozedrzeć serce, by przeżyć jego oczyszczenie w łasce miłosierdzia? Czy wystarczy Ci karp na stole, nowy gadżet od Mikołaja, by osiągnąć pełnię szczęścia? Czy wolisz by popłynęły Ci autentyczne łzy na widok Jezusa w żłobku, czy wystarczy Ci jak aniołek zagra Ci pastorałkę? Pomyśl więc o konfesjonale i dobrym przygotowaniu do spowiedzi, a nie o kolejce w supermarkecie…

Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii niedzielą „Gaudete”. To słowo znaczy tyle co „radujcie się’, „cieszcie się” i o ile w czytaniach przygotowanych nam na dzień dzisiejszy to wezwanie się pojawia, o tyle w Ewangelii na próżno wydaje się go szukać. Czy aby jednak na pewno?

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska