STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: LITERA I DUCH PRAWA. ROZWAŻANIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Litera i duch prawa. Rozważania na XXII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Przepisy prawa są ustanawiane, aby pomagały w utrzymaniu porządku. Przypominały o pewnych powinnościach. Wprowadzały poczucie bezpieczeństwa. W prawodawstwie religijnym rozróżniamy dwa rodzaje przykazań: Boże i Kościelne. W jednym i w drugim mamy zachowywać nie tylko literę, ale i ducha tego prawa.

Faryzeusze zarzucają uczniom Jezusa, że nie przestrzegają tradycji starszych. Uważają, iż od przestrzegania tego ludzkiego prawa zależy ich wierność Bogu. Jezus wykorzystując ten zarzut pokazuje o co tak naprawdę chodzi.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska