STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: LITERA I DUCH. ROZWAŻANIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Litera i Duch. Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Czasami możemy usłyszeć wyznanie: Ja się nie mam, z czego spowiadać, nikogo nie zabiłem, nikogo nie okradłem, nie oczerniłem, nie okłamałem. Czy to już ideał życia chrześcijańskiego? Samo nieczynienie zła to za mało. Uczeń Jezusa nie tylko ma się powstrzymywać od złych uczynków: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywie, ale już w sferze myśli musi panować nad pokusami i popędami: „kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił cudzołóstwa”.

To jest nowa jakość, którą wprowadza Jezus przez swoje nauczanie. Refren dzisiejszego psalmu brzmi: „Błogosławieni słuchający Pana”. Niech zatem posłuszeństwo Bożym przykazaniom będzie błogosławieństwem na drogę naszych codziennych wyborów i zmagań.

Ks.  Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska