STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: MARZENIE SZATANA A MARZENIE JEZUSA. ROZWAŻANIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Marzenie szatana a marzenie Jezusa. Rozważanie na VII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Od kilku tygodni słuchamy w czasie niedzielnej liturgii tzw. Kazania na Górze. Rozpoczęło je osiem błogosławieństw, a dziś mamy chyba najważniejszy, centralny punkt Jezusowej Dobrej Nowiny.

Jeślibyśmy zadali Jezusowi pytanie — Jezu, ale właściwie, o co Ci chodzi, po coś Ty przyszedł na ten świat? – odpowiedź pada właśnie w dzisiejszej Ewangelii: „bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski”, a ściślej mówiąc: bądźcie więc ukończeni, doprowadzeni do końca, pełni, niemający jakichś braków, gdyż to znaczy grecki przymiotnik teleios.

Jezus pragnie, by każdy człowiek został doprowadzony do określonego końca, do celu, by osiągnął pełnię, doskonałość. Dlaczego? Bo taki jest Bóg i On chce, by takimi były Jego dzieci, Jego stworzenie! I od razu Jezus podaje receptę, najprostszy sposób na to jak tego dokonać. Zawiera się ona nie tyle w przykazaniu miłości Boga i bliźniego, bo to jest oczywiste samo przez się, to nie była żadna nowość w nauce Jezusa, bo już w Księdze Kapłańskiej w Starym Testamencie był taki sam nakaz. Niczego nowego więc tu Jezus nie powiedział.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska