STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NAPEŁNIENI POKOJEM. ROZWAŻANIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK A

Dobra Nowina: Napełnieni pokojem. Rozważanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Dzisiejsza Ewangelia przenosi nas 50 dni wcześniej, do dnia Zmartwychwstania. Do zalęknionych uczniów Jezus przychodzi z darem Pokoju – „Pokój wam”. Wiemy, że to spotkanie na chwilę uspokoiło ich serca, bardziej jednak pod względem emocji. Wydarzenia późniejsze pokazują, że nie do końca wszystkie te wydarzenia do nich dotarły, bo nawet przy wniebowstąpieniu znaleźli się wątpiący.

Dlatego Ojciec i Syn posyłają Ducha Świętego, aby ten napełnił serca wiernych odwagą i ukazał, w Kim mają odnaleźć prawdziwy pokój. Lęk przemija i Apostołowie odważnie występują, głosząc Ewangelię o Zmartwychwstałym Mistrzu.

Przybądź Duchu Święty, przyjdź i napełnij nasze serca, daj męstwo i mądrość, aby nasze życie było nieustannym świadectwem, odważnym i stanowczym, w prawdzie i miłości.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE