STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NAPEŁNIONA DUCHEM ŚWIĘTYM. ROZWAŻANIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK C

Dobra Nowina: Napełniona Duchem Świętym. Rozważanie na IV Niedzielę Adwentu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Pośpiech jest nieodłącznym towarzyszem praktycznie każdego naszego dnia. Spieszymy się do pracy, zwłaszcza, gdy pośpimy trochę dłużej lub jak musimy jeszcze odśnieżyć samochód czy gdy  autobus się opóźnia. Spieszymy się w drodze do domu, gdy jeszcze trzeba zrobić szybkie zakupy, odebrać ze szkoły dziecko lub zawieźć na kolejne zajęcia. Pośpiech jest widoczny, gdy prowadzimy samochód, gdy odwiedzamy znajomych, nawet gdy idziemy na Mszę św. Można powiedzieć: całe życie w biegu. Pytania pojawiają się dwa: po co i za czym?

Maryja także w dzisiejszej Ewangelii się spieszy. Po spotkaniu z Gabrielem udaje się samotnie w kilkudniową wędrówkę do swojej krewnej Elżbiety. Jej pośpiech nie wynika jednak z czysto ludzkiej pobudki. Dziewica z Nazaretu nie spieszy się dlatego, aby zaspokoić swoją ciekawość. Jej pośpiech też nie jest ucieczką od codziennych obowiązków ani stanięcia twarzą w twarz z Józefem i próbą wytłumaczenia mu, co się wydarzyło. Maryja spieszy, aby wypełnić misję.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska