STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NASZ BRAT BLIŹNIAK. ROZWAŻANIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK A

Dobra Nowina: Nasz brat bliźniak. Rozważanie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Trudno jest uwierzyć „na słowo”, nawet jeśli jest to „słowo” dziesięciu osób, które się zna, z  się wiele w życiu przeszło i którym się jakoś ufa, zwłaszcza gdy mówią coś, co się wydaje niedorzeczne.

Takiej sytuacji doświadczył bohater dzisiejszej Ewangelii — Tomasz Apostoł. Nie było go z jakichś powodów w Wieczerniku, gdy jego koledzy spotkali się z Jezusem. Zatem nawet jeśli tych dziesięciu zaklinało się, że spotkali Jezusa, nie mógł im uwierzyć. Chciał przekonać się na własne oczy, a nawet Go dotknąć. I w tym bardzo wymowne jest jego imię — Tomasz. Po aramejsku „Toma” i po grecku „Didymos” znaczy to samo — bliźniak. Być może Tomasz miał rzeczywiście brata bliźniaka i tak go rodzice nazwali.

Ale dla nas ważniejsze jest „duchowe” znaczenie tego imienia. Tak naprawdę to Tomasz jest bliźniakiem w wierze bardzo wielu z nas…

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE