STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NIE ZAPOMNIJ. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK A

Dobra Nowina: Nie zapomnij. Rozważanie na II Niedzielę Wielkiego Postu, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Druga niedziela Wielkiego Postu nosi czasem nazwę „REMISCERE”, czyli „WSPOMNIJ”. To nazwa pochodząca od łacińskiego brzmienia antyfony na wejście, w której Kościół zwraca się do Boga, by „wspomniał na swe miłosierdzie”.

Bóg nie ma sklerozy i nie trzeba Mu przypominać, co obiecał. To wspomnienie jest ważne raczej dla nas, ludzi. Ono ma nam przypomnieć, kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jakich obietnic jesteśmy dziedzicami.

To wspomnienie okazuje się także kluczowe, jeśli chodzi o wydarzenia z dzisiejszej Ewangelii. Słyszymy bowiem opowiadanie o przemienieniu na górze Tabor. Ta góra to tak naprawdę takie miejsce próby dla uczniów Jezusa, ale także dla Niego samego. I co więcej, to miejsce, w którym podczas tej próby otrzymują oni wszyscy wsparcie!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE