STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – NOWE ŻYCIE. ROZWAŻANIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina – Nowe życie. Rozważanie na VI Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Czasami słyszymy, że ktoś otrzymał drugie życie. Dzieje się to wtedy, gdy przeżyje groźny wypadek samochodowy, gdy po udanej operacji jego stan zdrowia się poprawia lub gdy w sposób cudowny choroba sama się cofa. W takich sytuacjach doceniamy wielką wartość, jaką stanowi zdrowie i życia dla każdego człowieka.

Trąd łączy się z oszpeceniem ciała, ale nie tylko. Łączy się także z wielkim cierpieniem fizycznym i psychicznym, bo osoby chorujące na tę chorobę były izolowane od innych, zdrowych osób.

Ostatnie miesiące to walka z koronawirusem, który wymusił od nas dystans społeczny, lęk przed zakażeniem, potrzebę izolacji oraz troski o najstarszych i osób z słabą odpornością.

Jezus łamie stereotypy. Dotyka trędowatego i dokonuje cudu uzdrowienia. Chory otrzymuje nowe życie – jego życie do tej pory w całkowitej izolacji, może wreszcie całkowicie się zmienić.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE