STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: OTWÓRZ SIĘ. ROZWAŻANIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Otwórz się. Rozważanie na XXIII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Sytuacje, które przeżywamy w naszym życiu, mogą doprowadzić do pewnego rodzaju zamknięcia. Człowiek może zamknąć się na Boga, jeśli wydaje mu się, że Ten go nie wysłuchał, nie zareagował na jego wołanie. Może się zamknąć na drugiego człowieka, gdy ten go poniży, zdradzi jego sekret czy potraktuje z góry.

Dziwne wydaje się zachowanie Jezusa wobec głuchoniemego. Nie zostaje uzdrowiony przy osobach, które go przyprowadziły, ale na osobności. Nie kładzie na nim ręki, jak sugerują towarzysze chorego, ale wkłada palce w uszy i śliną dotyka języka. Nie mówi do człowieka, ale zwraca się z modlitwą do Boga i dopiero na końcu wypowiada znamienne słowa: „Otwórz się”, po których dokonuje się uzdrowienie a chory może prawidłowo mówić.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska