STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – TĘSKNOTA ZA DOMEM. ROZWAŻANIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK A

Dobra Nowina – Tęsknota za domem. Rozważanie na V Niedzielę Wielkanocną, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Każdy z nas ma wyryte jedno słowo w sercu. To słowo — klucz, które skupia w sobie wszystkie ludzkie pragnienia. To słowo „DOM”. To przestrzeń, w której czujemy się w pełni bezpieczni i szczęśliwi, w której zaspokojone są wszystkie nasze potrzeby. Można powiedzieć, że jesteśmy go „głodni”, jesteśmy „głodni” domu.

Jezus podpowiada nam dziś, że ten dom, tak wyśniony i wymarzony, jest taki dlatego, że to dom Ojca, że jest w nim Ojciec, który przygotował w nim mieszkanie dla każdego i jeśli tęsknimy, jeśli szukamy i pragniemy tego domu, to dlatego, że jest w nim nasz Tato. Nie tylko ściany i meble, jakbyśmy obrazowo mogli powiedzieć, ale nade wszystko Ojciec.

I nasze serce zostało tak przez Niego stworzone, tak „zaprogramowane” przez Ojca, że pragnie ono wrócić do Niego, wrócić do domu.

ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE