STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TRENING MODLITWY. ROZWAŻANIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Trening modlitwy. Rozważanie na XXIX Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Obok talentu i wrodzonych umiejętności, aby osiągnąć sukces w sporcie, grze na instrumencie, nauce i innych dziedzinach życia potrzeba wytrwałości. Ileż to godzin trzeba poświęcić na trening, jak trzeba pilnować odpowiedniej częstotliwości, ileż potrzeba samozaparcia i wyrzeczenia, aby postąpić o krok dalej.

Dziś liturgia słowa podprowadza nas do modlitwy. Pierwsze czytanie pokazuje efekt wytrwałej modlitwy, która w tym wypadku łączy się także z fizycznym cierpieniem, Ewangelia natomiast jest zachętą do tego, aby zawsze się modlić i nie ustawać. Dlaczego zatem tak wiele osób ma problem z modlitwą?

Zawsze znajdziemy tysiąc powodów, aby zrezygnować z modlitwy, ale kto lub co w zajmie wtedy miejsce Boga?

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska