STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – UMIŁOWANI. ROZWAŻANIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK B

Dobra Nowina – Umiłowani. Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W normalnie funkcjonującej rodzinie, dzieciom oprócz dóbr doczesnych przekazuje się największy dar: miłość. Otrzymaliśmy ją od naszych rodziców, którzy nauczyli się kochać dzięki swoim rodzicom. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz przekazu wiedzy i umiejętności, młodemu pokoleniu rodzice poświęcali odpowiednią ilość czasu, żeby nie zagubić tej najważniejszej dla nich wartości.

Od dziecka znamy najważniejsze przykazanie: Miłości Boga i bliźniego. Nie zatrzymajmy się tylko na jego treści, ale każdego dnia realizujmy je w naszym życiu. Sami umiłowani przez Jezusa, miłujmy Jego i naszych bliźnich – nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska