STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: UTRACONA NIEWINNOŚĆ. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, ROK A

Dobra Nowina: Utracona niewinność. Rozważanie na uroczystość Narodzenia Pańskiego, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Choć wszyscy dziś myślą i mówią o świętach i karpiach. Choć choinki już od października zdobią wystawy hipermarketów, a Mikołaj to chyba nie miał w tym roku nawet wakacji. Choć wszędzie wokół panuje, jak to się mówi, „atmosfera świąteczna” (czytaj: „zakupów”), a ostatnio coraz częściej nazywa się tę zakupomanię „magią świąt”, to jednak nie o świętach chcę dziś mówić, a o… dzieciństwie!

No bo proszę mi powiedzieć, czy Boże Narodzenie to nie jest najpiękniejsza pochwała dzieciństwa? I nie chodzi mi o to, że z tych świąt chyba najbardziej cieszą się dzieci (prezenty…), ale o to, że te dni są najwspanialszą pieśnią uwielbienia wspaniałego okresu życia, który zwie się DZIECIŃSTWEM.

Proszę mi pokazać religię, w której Bogu, w okresie, gdy leży w kołysce i przysłowiowo „sika do pampersa” (tak! „Król jest nagi!” Król także sikał, choć nie w taką pieluchę), poświęca się tyle miejsca, tyle czasu, tyle opowieści, filmów, tyle pieśni!?

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska