STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, ROK B

Dobra Nowina: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Rozważanie na Uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus! Znakiem krzyża rozpoczynamy i kończymy każdy dzień, każdą modlitwę i każdy posiłek. Towarzyszy nam od dzieciństwa, kiedy mama lub babcia pokazywała jak go poprawnie wykonać. Kreśląc go na swoim ciele, składamy wyznanie wiary w Boga, obecnego w Trzech Osobach. Wypowiadamy także imię naszego Boga, przez co nawiązujemy z Nim osobową relację.

Jezus przypomina, że jest w swoim Kościele aż do skończenia świata. Pamiętając o tym zapewnieniu, nigdy nie możemy czuć się samotni, bo On jest przy nas. Niech ta obecność mobilizuje nas do właściwych decyzji, unikania grzechu i podejmowania nawrócenia, a znak krzyża wykonywany świadomie przypomina cenę naszego odkupienia.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE