STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WDOWI GROSZ. ROZWAŻANIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Wdowi grosz. Rozważanie na XXXII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Są takie miejsca i sytuacje, gdzie, mniej lub bardziej świadomie, obserwujemy zachowanie innych osób. Taka obserwacja pozwala dostrzec, co w zachowaniu innych może nas drażnić, abyśmy sami tego nie czynili wobec innych. Może też zwrócić naszą uwagę na szczegóły, obok których przechodziliśmy obojętnie, a może także być powodem przemyślenia pewnych zachowań i spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus także obserwuje ludzi. Nie tyle ich zachowanie, ile skłonność do złożenia daru, ofiary dla Pana. Uwagę mistrza nie przykuły ofiary zamożnych, choć pewnie niektóre były spore, ale pozornie niewielka hojność wdowy. Choć sama miała niewiele, jednak miała to przeświadczenie, że Bogu trzeba ofiarować swoje życie i swoje dobra, bo przecież „cóż masz, czego byś nie otrzymał?”.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska