STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – WEZWANIE. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina – Wezwanie. Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Mówiąc o powołaniu nasze myśli przenosimy w stronę tych, którzy usłyszeli głos samego Boga i oddali się na Jego wyłączną służbę. Jednak największy odsetek to małżonkowie, którzy też otrzymali specjalne wezwanie, aby w życiu rodzinnym pełnić wolę Boga.

„Pójdźcie za mną” – nie ma tu zbędnego tłumaczenia. Wezwanie jest konkretne. Mistrz pokazuje, że Apostołowie będą kroczyć za nim, jak owce za pasterzem. Będziecie „rybakami ludzi”. Jak do tej pory żyli z połowu, tak teraz zmieni się tylko narzędzie.

Ważna jest odpowiedź powołanych. Porzucili sieci, zostawili swego Ojca i poszli za nim. Decyzja jest natychmiastowa, bez zbędnych kalkulacji czy to mi się opłaca, czy się nadaję, czy mi to pasuje.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE