STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – ZAKAZY CZY DROGOWSKAZY? ROZWAŻANIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK A

Dobra Nowina – Zakazy czy drogowskazy? Rozważanie na VI Niedzielę Wielkanocną, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Aby w bezpieczny sposób zarejestrować zachowanie rekinów, trzeba kamerzystę wpuścić do oceanu w solidnej metalowej klatce, która pozwoli mu bezpiecznie wśród nich przebywać. W normalnych warunkach klatka ogranicza możliwość poruszania się, daje niewielkie możliwości decydowania o sobie, ale w tym przypadku jest skuteczną ochroną przed niebezpieczeństwem.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii dwa razy zaznacza, że kto Go miłuje, ten zachowuje przykazania. Wierność prawu jest dowodem miłości Boga.

Tylko wierność przykazaniom, zasadom moralności chrześcijańskiej może uchronić każdego z nas i całą naszą cywilizację od destrukcyjnych działań „władców tego świata”. Trwajmy zatem w miłości, budując ją na fundamencie Bożego słowa i Bożych przykazań.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE