STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ZOSTAWIĆ WSZYSTKO. ROZWAŻANIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Zostawić wszystko. Rozważanie na XXIII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Gdy wszystko w naszym życiu układa się według naszych oczekiwań, wiele spraw zaprząta nasz umysł i zabiera nam czas, ale, gdy coś nas wyrwie z codzienności, pojawi się choroba, wypadek, śmierć, to wszystko, czemu poświęcaliśmy czas, przestaje mieć znaczenie. Natychmiast potrafimy porzucić nasze plany, spotkania i oddać się bez reszty tej jednej osobie czy sprawie.

Jezus przypomina dziś w swoim słowie: kto chce być uczniem, musi się wyrzec swojego „ja”, oddać się całkowicie w ręce Boga, zaufać Mu na nowo. Bo jeżeli ja chcę iść za Jezusem, ale jeszcze nadal oglądam się wstecz, to w końcu tak te przywiązania będą mnie opóźniać, że stracę z oczu swojego Mistrza.

Umieć zostawić wszystko – wszystko, co mnie może odłączyć od miłości Chrystusa – a rozwijać to, co buduje tę cnotę i pozwala na nowo mocno zaufać Bogu, który jest miłością.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska