STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FENIKSY DLA KRAKOWSKICH TWÓRCÓW

Feniksy dla krakowskich twórców

Podczas inauguracji XXV Targów Wydawców Katolickich ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody Feniks, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Wśród wyróżnionych są krakowscy twórcy.

Feniksy dla krakowskich twórców

W kategorii Muzyka chrześcijańska – współczesna wyróżnienie otrzymali twórcy „Missa Martyrum” z muzyką Piotr Pałki i tekstem Andrzeja Zająca (Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew).
Wyjątkowa msza liturgiczna, która powstała specjalnie na beatyfikację Męczenników z Pariacoto, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Po raz pierwszy dzieło, na potrzeby którego muzykę skomponował Piotr Pałka, a słowa do części zmiennych napisał o. Andrzej Zając OFMConv, zostało wykonane 5 grudnia 2015 roku, w Bazylice Franciszkanów w Krakowie. Niezwykły muzyczny hołd złożony dwóm sługom bożym, którzy często właśnie przez muzykę i śpiew docierali do wielu, zwłaszcza młodych ludzi w Pariacoto.

W kategorii publicystyka religijna wyróżnienie otrzymała książka „Helenka poszła do Nieba” pod redakcją Małgorzaty Pabis (Dom Wydawniczy „Rafael”). Zbiór świadectw o wyjątkowej posłudze Helenki Kmieć, jej oddaniu Bogu i ludziom. Dowód na to, że tak naprawdę świętym zostaje się za życia, a nie po śmierci. Przykład męczeńskiej śmierci, która stała się inspiracją dla wielu kolejnych młodych ludzi, gotowych pójść za głosem powołania. Jednocześnie żywy dowód na to, że jej apostolska posługa trwa nadal, bo droga Ewangelii nie zna granic.

Na podstawie KAI

ZOBACZ TAKŻE