STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FILM DOKUMENTALNY „MARGARETKI – MAŁE ŹRÓDŁO, WIELKIE DZIEŁO”

Film dokumentalny „Margaretki – małe źródło, wielkie dzieło”

Archidiecezja Krakowska i Telewizja Polska serdecznie zapraszają na film dokumentalny pt.: „Margaretki – małe źródło, wielkie dzieło”.

Apostolat Margaretka (Les Mouvement des Marguerites) powstał w Kanadzie 1 sierpnia 1981 roku w miejscowości Aylmer (Quebec). Jego założycielką jest osoba świecka – pani Louise Ward.

Film „Margaretki – małe źródło, wielkie dzieło”  ukazuje postać pani Louise oraz jej rodzinę.  Opowiada o początkach ruchu, który z Kanady rozrósł się na cały świat. Obok wywiadu z założycielką, zawiera świadectwo Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz biskupa diecezji Gatineau, Paul-André Durocher.

Film trwa 27 minut, a jego reżyserem jest ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Emisja na antenie TVP 3 Kraków:

• Boże Narodzenie (25.12.2019), godz. 18.00
  • Św. Szczepana (26.12.2019), godz. 10.35
  • Objawienie Pańskie (06.01.2020), godz. 19.25

Więcej informacji o Apostolacie Margaretka na stronie www.apostolatmargaretka.pl.