STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „IDŹ ZA BARANKIEM” – LEDNICA 2023 ZA NAMI!

„Idź za Barankiem” – Lednica 2023 za nami!

Pod hasłem „Idź za Barankiem” odbyło się XXVII spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Wśród ponad 20 tysięcy młodych ludzi, wyznających wspólnie swoją wiarę, znalazły się grupy z 7 miejsc naszej archidiecezji. Tradycyjnie już część z nich wzięła udział w Lednicy nie tylko w roli pielgrzymów, ale posługując w grupie tancerzy.
Spotkania Lednickie od lat gromadzą kolejne już pokolenia młodzieży w miejscu związanym z chrztem Polski. Niezmienna formuła przyciąga tysiące młodych, którzy przez cały dzień podczas konferencji, świadectw, śpiewu i tańca przygotowują się do najważniejszych wydarzeń wieczoru – Mszy Świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, a także przyjęcia Jezusa jako swojego Pana przez symboliczne przejście przez bramę rybę. Wokół spotkań lednickich powstała społeczność, której najbardziej rozpoznawalnym elementem są piosenki Siewców Lednicy oraz tańce lednickie, znane powszechnie także przez tych, którzy w spotkaniu nigdy nie uczestniczyli.

Wyjątkowym aspektem Lednicy jest to, że przybyli młodzi ludzie dostają wiele możliwości indywidualnego spotkania z Jezusem. Przez cały dzień w namiocie-kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a obok, na polu spowiedzi oraz polu dialogu, młodzi ludzie mogą skorzystać z sakramentu pokuty, a także porozmawiać z psychologiem lub duszpasterzem. Na tyłach pól trwają także warsztaty, w tym roku m.in. z metod ewangelizacji oraz podejmowania decyzji.

W tym roku na Lednicę pielgrzymowała młodzież m.in. z Krakowa, Myślenic, Przytkowic, Osieczan, Choczni, Nowego Targu, Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej, a nasi duszpasterze także zaangażowali się w spotkanie – od ofiarnej posługi na polach spowiedzi, po pomoc w biurze prasowym i studiu live. Swoją obecność zaznaczyli także członkowie Ruchu Apostolstwa Młodzieży, którzy zapraszali uczestników Lednicy na Camp Back Festival, który odbędzie się w sierpniu w Ludźmierzu.

Licząc na to, że w przyszłym roku będzie nas na Lednicy jeszcze więcej, już teraz zachęcamy wszystkie osoby, które pragną zaangażować się w społeczność lednicką naszej archidiecezji do kontaktu z ks. Jarosławem Gawędą pod adresem j.gaweda@stronadobra.pl – w ciągu roku będzie jeszcze wiele okazji, aby służyć śpiewem i tańcem!

Duszpasterstwo Młodzieży
ZOBACZ TAKŻE