STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / II FESTIWAL KATOLICKIEJ NAUKI SPOŁECZNEJ

II Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, którego tematem przewodnim będzie: „Obywatel – polityk – przedsiębiorca. Między partykularyzmem a dobrem wspólnym”. Festiwal odbędzie się w dniach 2-3 października 2018 r. i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JE Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach ekonomii społecznej i edukacji, a także integracja środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej i wymiana dobrych praktyk w tej dziedzinie.

W trakcie Festiwalu odbędą się dwie debaty, w których wezmą udział znamienici goście: „Patria czy partia? – dylemat współczesnego państwa” oraz „Patriotyzm gospodarczy – egoizm czy realizacja dobra wspólnego?”

W ramach Festiwalu zapraszamy również na targi wystawiennicze, podczas których poznają Państwo przedsiębiorstwa i organizacje realizujące zasady katolickiej nauki społecznej. Wystawcy  zaprezentują swoje produkty, usługi oraz działalność szerszemu gronu odbiorców.

Zachęcamy również do udziału w bezpłatnych warsztatach: „Patriotyzm na warsztat. Czyli jak zdobyć fundusze na promowanie polskości?”.

II Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej odbędzie się w dniach 2-3 października 2018 roku w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto), przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

Uwaga: Rejestracja i szczegółowe informacje na stronie internetowej: festiwalkns.pl

Organizatorami Festiwalu są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Civitas Christiana oraz Obserwatorium Społeczne.

Nad merytoryczną stroną Festiwalu czuwa Rada Programowa pod przewodnictwem JE ks. abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, Przewodniczącego Rady ds. Społecznych KEP, w składzie: ks. prof. Stanisław Skobel – redaktor naczelny kwartalnika „Społeczeństwo”, mons. Adriano Vincenzi – Prezes Fundacji im. Giuseppe Toniolo z Werony, Tomasz Nakielski – Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Sławomir Józefiak – Wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Prezes Zarządu Grupa INCO S.A., Jan Juszczak – starosta Powiatu Krośnieńskiego oraz Jerzy Boczoń – Prezes Fundacji „Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JE Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Kamil Sulej | Koordynator Festiwalu KNS