STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 4. ROCZNICA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE

4. rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

W dniach 1-2 sierpnia 2020 r. na Campus Misericordiae w Brzegach trwało modlitewne czuwanie w 4. rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

4. rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od wspólnie odprawionej Drogi Krzyżowej, którą poprowadzili o. Mariusz Tabor oraz ks. proboszcz Andrzej Pietrusa. W przejmującym skupieniu i zadumie odprawione nabożeństwo wyrażało ból i niepewność, które nam obecnie towarzyszą w czasach doświadczającej świat pandemii.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Polach Miłosierdzia wystawiony został Najświętszy Sakrament. Następnie w procesji przeniesiony został do Domu Młodych. W tym miejscu o godz. 21.00 rozpoczęła się 24-godzinna adoracja Eucharystycznego Jezusa w monstrancji z Światowych Dni Młodzieży. To właśnie tą monstrancją Ojciec Święty Franciszek błogosławił młodzież z całego świata na Campus Misericordiae w 2016 roku.

W niedzielne popołudnie na Campus Misericordiae przybył szczególny gość, kard. Stanisław Dziwisz, który przed Najświętszym Sakramentem modlił się o ustanie pandemii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz pobłogosławił wszystkich zgromadzonych na wspólnej modlitwie na Polach Miłosierdzia w Brzegach.

Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce

Galeria

ZOBACZ TAKŻE