STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. STANISŁAW DZIWISZ DO BIERZMOWANEJ MŁODZIEŻY: JEZUS CHRYSTUS JEST WASZYM PRZYJACIELEM I PRZEWODNIKIEM

Kard. Stanisław Dziwisz do bierzmowanej młodzieży: Jezus Chrystus jest waszym przyjacielem i przewodnikiem

– Starajcie się zachowywać przykazania, a poprzez to miłować Jezusa Chrystusa, który jest waszym przyjacielem i przewodnikiem – mówił kard. Stanisław Dziwisz do 22 kandydatów do bierzmowania z parafii Wszystkich Świętych w Krakowie.

Na początku Mszy św. kard. Stanisław Dziwisz podziękował rodzicom, że towarzyszą kandydatom  do bierzmowania. – Mam nadzieję, że będą towarzyszyli nadal, bo potrzebujecie wsparcia i dojrzałości ze strony waszych rodziców i wychowawców – mówił do młodzieży metropolita senior.

W czasie homilii ksiądz kardynał podkreślił, że bierzmowanie jest sakramentem umacniającym wiarę i wolę człowieka. – Żeby umocnić wiarę, to trzeba ją znać. Żeby znać wiarę, to trzeba uczestniczyć w katechizacji, trzeba pogłębiać znajomość Pisma Świętego – mówił kard. Stanisław Dziwisz zachęcając młodych, aby byli świadkami Jezusa Chrystusa dla swoich kolegów i koleżanek.

Metropolita senior zwrócił uwagę, że każdy narażony jest na grzech, ale bierzmowanie umacnia ludzką wolę tak, aby człowiek przestrzegał Bożych przykazań. – Starajcie się zachowywać przykazania, a poprzez to miłować Jezusa Chrystusa, który jest waszym przyjacielem i przewodnikiem – mówił kard. Stanisław Dziwisz podkreślając, że środkiem do wytrwania w dobrem jest modlitwa, a przykładem człowieka wyjątkowej modlitwy jest Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II. Wartość modlitwy poznał w dzieciństwie i młodości, a później towarzyszyła mu ona przez dorosłe życie. – Niech będzie dla was wzorem, a równocześnie przewodnikiem i pośrednikiem łask – mówił metropolita senior.

Kardynał zauważył, że przed kandydatami do bierzmowania ważne decyzje. – Starajcie się zawsze wybierać dobrą drogę, wsparci łaską Ducha Świętego – zachęcał. Zaznaczył, że oprócz modlitwy ważne jest także przyjmowanie sakramentów – zwłaszcza spowiedzi i komunii świętej.

Przed błogosławieństwem końcowym kardynał poświęcił krzyże dla bierzmowanej młodzieży. – To wielki znak, za którym trzeba iść, aby nie zbłądzić – podkreślił kard. Stanisław Dziwisz.

Bierzmowanie w parafii Wszystkich Świętych w Krakowie 09.12.2022 r.