STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLEJNY POCIĄG Z UCHODŹCAMI Z UKRAINY PRZYJECHAŁ W NOCY DO KRAKOWA

Kolejny pociąg z uchodźcami z Ukrainy przyjechał w nocy do Krakowa

Wczoraj wieczorem specjalny pociąg z uchodźcami z Ukrainy, zorganizowany przez Urząd Województwa Małopolskiego, dotarł do Krakowa. Przyjeżdżających powitał abp Marek Jędraszewski i przedstawiciele krakowskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Marszałkowskiego. Nieustanną pomoc uchodźcom, na krakowskim dworcu niosą liczni wolontariusze, również z krakowskiej Caritas.
– Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobre czyny musimy kierować w pierwszym rzędzie w odniesieniu do naszych sióstr i braci z Ukrainy, którzy wielką fala uchodźczą przybywają do naszej ojczyzny, także do Krakowa i Małopolski, do naszej Archidiecezji. Potrzebna jest im nasza jałmużna, okazywana w wieloraki sposób. Potrzebna jest im nasza modlitwa. Im i całej Ukrainie, która znajduje się w stanie okrutnej, niezawinionej, niesprawiedliwej wojny. Potrzebny jest im nasz post, bo Jezus mówił, że pewne duchy można zwalczyć tylko postem i modlitwą – mówił metropolita w Środę Popielcową na Wawelu.

Na krakowskim dworcu powstał punkt Caritas, który niesie doraźną pomoc wszystkim potrzebującym, a w bazie noclegowej Caritas jest 2100 miejsc. – Chętnych do przyjęcia uchodźców wpisujemy w bazę noclegową. Notujemy liczbę osób, które zgłaszający może przyjąć, czy jest możliwość wyżywienia w tym miejscu, czy trzeba wyżywienie zapewnić. Najważniejszy jest dokładny adres i telefon kontaktowy – tłumaczy koordynatorka ds. pomocy uchodźcom Monika Buzała.

Do kontaktu w sprawie przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, wolontariatu, potrzeby pomocy, prosimy zgłaszać na adres e-mail: ukraina@diecezja.pl. Całodobowy kontakt z Caritas Archidiecezji Krakowskiej jest możliwy pod numerami telefonu +48 780 604 584 oraz  +48575035647.

Trwa również zbiorka środków finansowych. Można je przekazywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
z dopiskiem: Uchodźcy – Ukraina.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE