STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI ABPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO NA TEMAT KARD. GEORGE’A PELLA

Komentarz do wypowiedzi abpa Marka Jędraszewskiego na temat kard. George’a Pella

Publikujemy felieton red. Grzegorza Górnego na temat wystąpienia metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego podczas Europejskiego Kongresu Samorządowców w Krakowie 8 kwietnia br. Zamieszczamy też ponownie film z całością wypowiedzi metropolity zarejstrowanej przez biuro prasowe archidiecezji krakowskiej.

“Czy arcybiskup Jędraszewski słusznie uważa kardynała Pella za ofiarę prześladowań Kościoła?

Fala krytyki spada na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z powodu jego słów wypowiedzianych wczoraj podczas Europejskiego Kongresu Samorządowców w Krakowie. W swym wystąpieniu dostojnik zwrócił uwagę na negatywne zjawiska występujące we współczesnym świecie, a tym m.in. prześladowanie Kościoła. Hierarcha powiedział: