STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONCERT FINAŁOWY JUBILEUSZOWYCH WARSZTATÓW MUZYKI GOSPEL

Koncert finałowy jubileuszowych warsztatów muzyki gospel

W niedzielę wieczorem zakończyła się w Krakowie 13. edycja Festiwalu 7xGospel. Uroczysty finałowy koncert w kinie Kijów.Centrum przygotowali instruktorzy i uczestnicy jubileuszowej, 20. odsłony Warsztatów Gospel, które stanowiły część wydarzenia.

Koncert finałowy jubileuszowych warsztatów muzyki gospel

Pierwsze Krakowskie Warsztaty Gospel odbyły się 1999 r. i były wówczas jedynym wydarzeniem w Polsce poświęconym muzyce gospel. Doprowadziły do powstania pierwszego w Polsce chóru zajmującego się tym gatunkiem muzyki chrześcijańskiej – Kraków Gospel Choir – oraz zapoczątkowały popularyzację muzyki gospel w całym kraju.

– Cieszę się, że mogłam być częścią tej wieloletniej już historii. Muzyka gospel to dla mnie przestrzeń, w której realizuję się całościowo. Nie tylko działają struny głosowe, ale angażuje się również dusza. Pan Bóg niewątpliwie dotyka przez dźwięki i takty tego gatunku muzycznego i nie mogło mnie tutaj zabraknąć – przyznała Oliwia Wolf, członkini blisko 300-osobowego chóru, który zaśpiewał dla przybyłych do krakowskiego kina Kijów.Centrum.

Zebrani usłyszeli m.in. „Bless the Lord with me”, „God Is Love”, „I Am Redeemed” czy „I Got To The Rock”. Wszystko pod kierunkiem wspaniałych prowadzących – Ruth Waldron, Petera Francisa oraz Petera Steinviga.

Przez ostatnie 10 dni w wydarzeniu można było wziąć udział w różnej formie. Do wyboru były różnorodne warsztaty chóralne, zajęcia dla rodziców z dziećmi, najmłodszych, mężczyzn czy seniorów, a także warsztaty śpiewu a capella oraz akompaniowania na “przeszkadzajce” czy konsultacje dla dyrygentów. W programie Festiwalu 7xGospel znalazły się również koncerty polskich i zagranicznych wykonawców.

– Dziś dziękujemy Bogu – za każdego uczestnika, za każdą nutę, za każdą radość w ciągu ostatnich 20 lat. Ale też za każde trudne chwile, które nauczyły nas, że to, co wyśpiewujemy muzyką gospel ma naprawdę sens. Że Boża miłość nas ogarnia i ze wszystkim można sobie z Jego pomocą poradzić – podkreśliła Karolina Styczeń, współorganizatorka Festiwalu 7xGospel.

Festiwal 7xGospel przygotowało krakowskie Stowarzyszenie Gospel, które oprócz niego realizuje także projekt Republika Gospel, prowadzi kilka krakowskich chórów gospelowych oraz organizuje w stolicy Małopolski oraz wielu innych miastach warsztaty gospelowe.

 

KAI
Fot. Monika Łącka | krakow.gosc.pl

ZOBACZ TAKŻE