STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONCERT “JAN PAWEŁ II – BRAT NASZEGO BOGA”

Koncert “Jan Paweł II – Brat naszego Boga”

W niedzielę 25 października o godz. 13.45 na antenie TV Trwam zostanie wyemitowany koncert „Jan Paweł II – Brat naszego Boga”. Wydarzenie organizowane przez parafię św. Brata Alberta w Krakowie oraz Fundację Ignatianum odbyło się 16 października 2020 roku w 42. rocznicę  kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Koncert objął swoim honorowym patronatem abp. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, oraz Rada Dzielnicy XIV Czyżyny.

Wydarzenie uczciło 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, 175. rocznicę urodzin patrona parafii – św. Brata Alberta oraz 60. rocznicę obrony krzyża nowohuckiego.

Wystąpili: Eleni z Zespołem, Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Chór OCTAVA ensemble pod kierownictwem Zygmunta Magiery, schola Frater Cantans. Soliści: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Marta Wilk, Sylwia Zelek, Michał Gasz, Marcin Jajkiewicz, Marcin Ogrodnik, Adam Rymarz. Narracja: Łukasz Lech. Scenariusz i Reżyseria: Łukasz Lech.